loader image

Astrolojide Transit Nedir?

Astrolojide Transit günümüzde astrologlar gazetelerde, dergilerde ve internette yayınlanan genel burç yorumları ya da daha detaylı bilgiler içeren kişisel astroloji analizlerinde transitlerden büyük ölçüde faydalanmaktadır. Transitleri genel bir şekilde; gezegenlerin yörüngelerinde ilerledikleri esnada başka gezegenler, yıldızlar ve diğer gök cisimleri ile geometrik bir açı meydana getirmesi olarak tanımlayabiliriz. Astrolojiye göre transitler, yaşamımızı direkt etkileyen olaylar hakkında bize bilgi vermektedir.

Astrologlar özellikle doğum tarihi, doğum saati gibi kişiye özel bilgilerle oluşturulan doğum haritalarında transitleri inceleyerek hayatımızda meydana gelecek önemli olaylar konusunda bize bilgi vermektedir. Astrolojide Transit gezegenlerin transit ilişkilerinin, doğum anımızdaki dizilişlere denk gelmesinin bize evrenin mükemmel işleyişini hatırlattığı düşünülmektedir.

Hayatımızda meydana gelecek olumlu ya da olumsuz önemli olayları değiştirmek tamamen mümkün olmasa bile, detaylı astrolojik yorumlamalar ile olacaklara karşı hazırlık yapmamız ya da önlem almamız mümkün olabilir. Tarih boyunca insanlar gökyüzüne hep ilgi duymuş ve görebildikleri gök cisimlerine, gezegenlere dini ya da mitolojik çeşitli anlamlar yüklemişlerdir.

Astroloji bilimi de bu anlamları daha detaylı olarak yorumlamış ve gezegenlerin konumunun, açılarının, transitlerin, kişisel özelliklerimizi, ruh halimizi, davranışlarımızı etkilediğini keşfetmişlerdir. Astrologlar detaylı doğum haritası yorumlarında tüm bunların yanında gezegenlerin hangi burçta ne kadar süre kalacağını da ayrıca dikkate alarak analiz etmektedir.Astrolojide Transit kısaca uzman bir kişi tarafından hazırlanan doğum haritası, bize hayattaki yerimize dair pek çok bilgi sunabilir.

Falınıza Whatsapptan Bakalım 🧞‍♂