loader image

Yıldız Yükseltme İşlemi

Hayatında genellikle olumsuzlukların art arda geldiği kişiler, halk arasında yıldızı düşük olarak tanımlanmaktadır. Bu kişilere özellikle psikolojik birçok sorunla karşılaştıkları için, yıldız yükseltme işlemi yapılması tavsiye edilmektedir.

 Yıldızı düşük olarak nitelendirilen kişilerde, yaygın olarak kabul gören bazı olumsuz etkiler gözlenmektedir.Söz konusu olumsuz etkilerden en önemlileri şu şekilde sıralanmaktadır.Sevdiği kişiden, nişanlısından ya da evlendiği kişiden ayrılma (boşanma),Başkaları ile iletişime geçmekte zorluk,Arkadaş edinme zorluğu,Sürekli olarak kendisini yorgun hissetme ,Çok kolay büyüden etkilenme ve büyünün tesirinden kurtulamama,Sürekli baş ağrısı,Sebepsiz mide bulantıları ve buna bağlı kusmaların olması,Kendilerine olan güvende düşme yaşanması,Yıldızı düşük olan kişilerin, meydana gelebilecek olaylara karşı korumasız olduğu ve çok çabuk bu olayların etkisinde kalabileceği kabul edilmektedir. Bu nedenle de, yıldız yükseltme işlemi yapılana kadar, bazı koruma dualarını okumaları tavsiye edilir.

 

Yıldız düşüklüğünün tespiti için kullanılan en önemli yöntem, yıldız haritasının kullanılmasıdır. Bunun için de, saat, gün, ay ve yıl olarak doğum tarihinin bilinmesi ve bu bilgilerin yıldız haritasına işlenmesi gerekiyor. Belirlenen koordinata göre ise, hesaplamalar yapılıyor.

Yıldız Yükseltmek İçin Okunacak Dualar Hangileridir?

Dua okumak, yıldız yükseltme için etkili yöntem olarak kabul ediliyor.

Bu konuda okunması tavsiye edilen dualar ise şu şekilde sıralanıyor;

 • La havle çekilmesi (500 defa)
 • Kelime-i tevhid (100 defa)
 • Salavat-ı Şerif okumak (100 defa)
 • Ankebut suresi
 • Bakara suresi
 • Fatiha suresi

Unutulmaması gereken en önemli husus ise, duaların hemen kabul edilmesinin beklenmemesidir. Bu nedenle de, yıldızın yükselmesi için duaların tekrar tekrar okunması beklenmelidir. Bu süre içindeki gelişmeler de, takip edilmelidir.

Yıldız Yükseltmek İçin Esma ül Hüsna Okunması Faydalı mıdır?

Esma ül Hüsna, yüce Allah’ın isimleri olduğu için okunması da sevaptır. Yıldız yükseltmek için de faydası olduğu genel kabul görmektedir.

Esma ül Hüsna olarak şu isimlerin okunması önerilmektedir;

 • Ya Mecid (220 defa)
 • Ya Aziz (188 defa)
 • Ya Rafi (400 defa)
 • Ya mütekebbir (668 defa)
 • Ya Müteali (450 defa)
 • Allah ismi (1000 defa)

Bu isimler okunduktan sonra, suya dokunulması ve o suyun hemen içilmesi gerekiyor. Ayrıca bu işlemin yedi gün eksiksiz tekrarlanması öneriliyor.

Yıldız Yükseltme İşlemi İçin Her Gün Okunacak Dua Var mıdır?

yıldız yükseltme işlemi yıldız düşüklüğü olan kimselere her gün öncelikle Ayet-ül Kürsü duasının okunulması öneriliyor. Duadan sonra suya dokunulup, hemen içilmesi gerekiyor. Daha sonra ise felak ve Nas surelerinin okunması öneriliyor.Yıldız düşüklüğünün yükseltilmesi için, bol miktarda su içilmesi de öneriler arasında bulunuyor. Suyun enerji kaynağı olması ve kanın Ph derecesini dengelemesi, vücut enerjisinin tekrar kazanılmasına yardımcı olmaktadır.Burada önemli olan husus, içilecek olan temiz suya kristal tuz eklenmesi ve suyun bir defada içilmesidir. Suyu içmeden önce ise, yıldızın yükselmesi için niyet ve dua edilmesi gerekiyor. Bu işlemin günde üç defa yapılması ve iki ile üç gün sonra değişiklik olup olmadığının incelenmesi öneriliyor.

Falınıza Whatsapptan Bakalım 🧞‍♂